اخبار
کد خبر : 13039
شنبه - ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶

تمسک به فرهنگ بسیج؛ آگاهی سیاسی دانشگاه ها را ارتقاء می بخشد

تمسک به فرهنگ بسیج؛ آگاهی سیاسی دانشگاه ها را ارتقاء می بخشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: دشمنان نظام با توطئه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و عملیات روانی جوانان ما را مورد آماج حملات خود قرار داده اند، اما فرهنگ بسیج با ارتقا آگاهی سیاسی دانشگاه ها، دانشجویان بصیر و مجهز به سلاح علم و ایمان را در برابر این تهدیدات مصون نگه میدارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از دانشجویان بسیج دانشگاه های استان با بیان اینکه راه حل عبور از مشکلات، جوانان آگاه و بصیر کشور است، گفت: نظام سلطه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با طراحی توطئه های گوناگون مترصد فرصت برای ضربه زدن به ملت ایران است که جنگ تحمیلی از جمله ی این توطئه های شکست خورده است.

امام جمعه تبریز افزود: شکست دشمن در جنگ تحمیلی به واسطه اعتماد به جوانان بصیر و کاربلد ایران عزیز بود که ابهت پوشالی استکبار را درهم شکست و این یعنی برای عبور از مشکلات امروز باید امورات جاری کشور را به جوانان انقلابی سپرد.

وی با اشاره به توطئه مد و مدگرایی در جامعه مدنی ما گفت: تهاجم فرهنگی دشمن مسئله حجاب بانوان جامعه را مورد هجمه قرار داده است و در برخی از شهرها برای ترویج فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی، خیابان ها شاهد حضور افرادی است که مدگرایی را تبلیغ می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با بیان اینکه ناامید کردن مردم نسبت به آینده، تفرقه افکنی میان شیعه و سنی و اقوام ایرانی از دیگر هجمه های فرهنگی دشمن علیه ملت ایران است، گفت: اینگه بگوییم در کشور مشکلی وجود ندارد حرف درستی نیست اما دشمن با ایجاد و گسترش یاس و ناامیدی در اذهان عمومی تلاش دارد مردم را نسبت به آینده جامعه مایوس و نگران کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با یادآوری مشکلات کنونی اقتصادی کشور ادامه داد: تحریم های ظالمانه استکبار از زمان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا تدوام داشته است اما این تحریم ها طی چند سال گذشته به جنگ اقتصادی تبدیل شده است که دشمن با جلوگیری از صدور نفت ایران و فروش به کشورهای دیگر تلاش کرده است مردم را با مشکلات معیشتی در تگنا قرار دهد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه این رویکرد خبیثانه ایادی استکبار هیچ وقت پیروز نخواهد بود، گفت: برخی از مسئولان داخلی کشور هم با تصوری غلط راه حل این مشکلات را به برجام و گفتگو با آمریکا گره زده بودند که نتیجه موفق به دنبال نداشت.

وی با تاکید بر اینکه تحصیل و تهذیب باید اصلی ترین کار دانشجویان در دانشگاه ها باشد، تصریح کرد: برای عبور از این مشکلات به جوانانی نیاز داریم که با ریسک پذیری و شجاعت کار جهادی انجام دهند و در کنار آن دانشگاه ها هم پایان نامه های دانشجویی را به سمت راهبرد اقتصاد مقاومتی سوق دهند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: البته این مهم از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که جوانان در صف باشند و تا از این شرایط کشور با سربلندی عبور کنیم چرا که معظم له معتقدند جوانان راه حل مشکلات ایران عزیز هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره تصویب لوایح FATF و CFT در مجلس شورای اسلامی گفت: هفته گذشته پس از بحث‌ها و حواشی زیاد و نظرات موافق و مخالف که در رسانه‌ها و تریبون‌های مختلف در رابطه با پیوستن به CFT عنوان شد که در نهایت این لوایح در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسید و برای تائید به شورای نگهبان ارسال شد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه درباره این لوایح بحث‌های زیادی صورت گرفته و نیازی به بازگویی آن در اینجا وجود ندارد، افزود: این کنوانسیون‌ها در خصوص مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریست در سطح جهان است و کشورهای مختلفی به آن پیوسته اند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد نکته مهمی که وجود دارد این است که FATF و CFT ظاهر خوبی دارد و برای جلوگیری از فساد مالی و تروریست طراحی شده است ولی همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرمودند، این پیمان‌ها، ساخته و پرداخته نظام سلطه و کشورهای غربی است و بر خلاف ظاهر خوبشان تامین کننده منافع همان نظام سلطه است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه هیچ بن بستی برای نظام جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد، تصریح کرد: بعد از تصویب این لوایح در مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام که همیشه بدون هیچ‌گونه اغماضی از جمهوریت نظام دفاع کرده اند، مسائل پیچیده و اختلافات پیرامون این مسئله را حل و فصل خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: اما در این بین باید به برخی افراد که آگاهانه و یا از روی ناآگاهی اعتقاد دارند که برای حل مشکلات باید به سمت دشمن برویم و مشکلات را با آنها حل کنیم، یادآوری و تذکر داد که بد نیست به تاریخ ۴۰ ساله انقلاب سری بزنند تا شاید نظرات خود را اصلاح کنند.

در ابتدای این دیدار تعدادی از دانشجویان به نمایندگی از تشکل های دانشجویی به بیان نکته نظرات خود پیرامون موضوعات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور پرداختند./*