اخبار
کد خبر : 15926
چهارشنبه - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸

انقلابی تر بمانیم؛ پیشرفت کنیم

انقلابی تر بمانیم؛ پیشرفت کنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه مکارم اخلاق و معنویت با تشریح و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب گفت: نکته بسیار مهمی که در  بیانیه گام دوم انقلاب باید به آن توجه کرد این است که ولی فقیه زمان با تجارب مدیریتی عالیه و بیش از ۵۵ سال مجاهدت منشوری راهبردی برای ۵۰ سال آینده کشور صادر کرده است.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه نباید به این بیانیه به عنوان یک پیام و سخنرانی نگاه کرد، گفت: رهبر معظم انقلاب با روحیه، جوان باوری و جوان شناسی این بیانیه را در چارچوب سه موضوع صادر کرده اند.

وی ادامه داد: ۷ دستاورد کلان، ۷ ثمره راهبردی و ۷ توصیه ماموریتی در چهلمین سالگرد انقلاب و آغاز پنجمین دهه از عمر با برکت انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به زمینه و علت صدور این بیانیه گفت: اعجاز انقلاب در تداوم نسلی و نصرت های پی در پی برای نظام و انقلاب فرصت و بهانه ای شد تا این منشور راهبردی صادر شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه روح حاکم بر بیانیه بازگشت روح خود باوری به ملت ایران است، گفت: این روحیه خود باوری به معنی این است که توانستیم، میشود و خواهیم توانست.

وی ادامه داد: این روحیه خود باوری پاسخی محکم به دشمنان است که ملت ایران فعل خواستن را به توانستن تبدیل کردند.

وی ادامه داد: متن ادبی در این بیانیه حاکم است و با لحنی روان و دلنشین صلابت انقلابی را بر اساس ایستادگی و مقاومت، پافشاری بر اصول، تبیین کننده صبر انقلابی، تاکید بر حفظ هویت انقلابی، عدالت و فساد ستیزی در درون و عزت مبتنی بر حکمت و مصلحت در بیرون، وظیفه سازی و مسئولیت آفرینی با امید واقع بینانه تبیین کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: ملت ایران، مسئولان و مدیران و همچنین جوانان عزیز مخاطب اصلی این بیانیه هستند که با نقشه راه ۵۰ سال آینده برای تعالی ایران سربلند تلاشی روز افزون داشته باشند./*