اخبار کوتاه
کد خبر : 18124
چهارشنبه - ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲

پیاده‌روی اربعین، نمایش قدرت اعتقاد شیعیان

پیاده‌روی اربعین، نمایش قدرت اعتقاد شیعیان

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مسئولین عتبات‌عالیات و مسئولین موکب های استان با بیان اینکه در اربعین جمعیت زیادی از کشورهای مختلف با مذاهب مختلف، رنگ و نژاد متفاوت با حضور در کربلا یک هدف را دنبال می کنند، گفت: پیاده‌روی اربعین، نمایش قدرت اعتقاد شیعیان است.

امام جمعه تبریز اربعین حسینی را بزرگترین حرکت تاثیرگذار قدرت معنوی و نرم جهان اسلام علیه استکبار دانست و افزود: در پیاده روی اربعین، همبستگی ملت ها زیر پرچم امام حسین(ع) به نمایش در می آید.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه در سالهای گذشته تعداد زائران در این مراسم باشکوه به مرز ۲۰میلیون نفر رسید، گفت: در کنار شکوه حضور معنوی زائران، خدمات رسانی موکب های اربعین جلوه خاصی به جاده های منتهی به کربلا و نجف میدهد که در این میان خدمات ارزنده و ارزشمند موکب های اعزامی از آذربایجان شرقی قابل تقدیر است.

امام جمعه تبریز اقدامات ارزشمند برای بازسازی عتبات عالیات را مورد اشاره قرار داد و گفت: عشق به تشکیلات معنوی اباعبدالله الحسین علیه السلام باعث شده خیران، زائران و دلداگان امام حسین علیه السلام در بازسازی عتبات عالیات هم نقشی موثر و ماندگار ایفا کنند./*