اخبار
کد خبر : 18249
یکشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶

امام جمعه تبریز تاکید کرد؛ ضرورت ورود اشعار آیینی پرمحتوا به متن نوحه های مداحان

امام جمعه تبریز تاکید کرد؛ ضرورت ورود اشعار آیینی پرمحتوا به متن نوحه های مداحان

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره شعر عاشورایی با بیان اینکه فرصت های بی نظیری در حوزه ادبیات و شعر عاشورایی در منطقه آذربایجان وجود دارد، گفت: برای غنا بخشی به اشعار آیینی در کنار بهره مندی از تجارب پیشکسوتان از ذوق و‌ استعداد جوانان بیشتر استفاده کرد‌.

امام جمعه تبریز افزود: زمینه برای رشد جوانان در این حوزه بسیار زیاد و تاسیس دبیرخانه دائمی آن میتواند موثر و ارزشمند باشد.

وی با تاکید بر ترویج اشعار حماسی برای انتقال آموزه های دینی و مذهبی خصوصاً قیام عاشورا ادامه داد: مزمون اشعار نوشته شده باید بر تقویت وحدت فِرق مختلف اسلامی تاکید داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه هنگ و محتوای برخی اشعاری که توسط برخی مداحان خوانده میشود، در شأن ائمه معصومین نیست، افزود: معنویت افزایی و ترویج اخلاق اسلامی و تبیین اهداف عاشورا باید محور همه مضامین نوشته شده و خوانده شده در هیأت حسینی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به اینکه برگزاری کنگره شعر عاشورایی در تبریز برکات و آثار بسیار فراوانی میتواند داشته باشد، گفت: بروز و ظهور شعرای جوان، گسترش و نشر اشعار آیینی پرمحتوا و تغییر خط مشی مداحان در بیان آموزه های محرم و تبیین این فرهنگ از برکات ارزشمند این کنگره میتواند باشد./*